3D tlačiarne a náhradné diely

Všetko o 3D tlači

3D tlač už nie je vyhradená len pre priemysel. Aditívna výroba je proces výroby trojrozmerných objektov z digitálneho súboru.
Revolučná technológia 3D tlačiarní nebola pre spoločnosti iba míľnikom. Zameriava sa tu na rýchlu výrobu prototypov, náhradných dielov alebo iných modelov.

Kategórie:

3D Tlačiarne a náhradné diely: 758 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH

3D tlačiarne pre domácnosť

Vývoj 3D tlače nebol pre spoločnosti iba míľnikom. Z tejto technológie majú úžitok aj súkromné ​​osoby. S ich pomocou môžete navrhnúť vlastné šperky alebo vyrobiť náhradné diely alebo individualizované kusy pre výrobu modelov …

Zistite, čo vlastne 3D tlač je a ako funguje.

Ako fungujue 3D tlač?

V zásade 3D tlač vytvára trojrozmerný objekt, vrstvu po vrstve. Predmet, ktorý sa má vytlačiť, musí byť najprv trojrozmerným digitálnym modelom. Môže to byť vlastný dizajn alebo si môžete stiahnuť modely z internetu. Každá 3D tlačiareň je vybavená špeciálnym softvérom, ktorý z týchto modelov počíta potrebné príkazy pre tlačiareň a potom sa spustí.

Tryska, ktorá sa môže pohybovať vo všetkých smeroch (nahor a nadol), aplikuje tlačový materiál. Je to silné plastové vlákno

Tryska sa pohybuje po tlačovom lôžku v predtým vypočítaných dráhach. Filament, ktoré vychádza z trysky, sa nanáša vo viacerých vrstvách jedna na druhú, takže predmet rastie pomaly, do výšky a vrstrva po vrstve. Filament sa vytvrdzuje rýchlo, čo umožňuje iba túto výrobu aditív, tj výrobu vo vrstvách. Takto sa vytvoria aj typické drážky pre 3D tlačené objekty.

Mimochodom, objekty nie sú úplne vyplnené. Vnútri mriežky je vytlačená štruktúra. To šetrí materiál a stále poskytuje veľkú stabilitu.

Aplikácia

3D tlačiarne sú mimoriadne univerzálne, a preto je táto technológia zaujímavá pre široké spektrum používateľov. Tu uvádzame najdôležitejšie príklady aplikácií (nie však takmer všetky):

  • Výroba vzorov
  • Kusová výroba
  • Malosériová výroba
  • Výroba a individualizácia súčiastok pre výrobu modelov
  • Nákladovo efektívny vstup do CNC procesov
  • Výroba umeleckých sôch
  • Šperkárstvo
  • Výroba miniatúrnych modelov a vzorov pre architektov

Materiál na tlač - kritérium na nákup

Tlačové materiály, tj filamenty, sú k dispozícii v mnohých rôznych prevedeniach. Všetky filamenty však majú spoločné to, že sú mäkké, a preto sú ohrevné. Vlákna sa kupujú ako plastové šnúry na kotúči. Najbežnejšie používanými materiálmi sú termoplasty (PLA a ABS).

Pri kúpe 3D tlačiarne je dôležitá otázka, s ktorým základným materiálom by tlačiareň mala pracovať. V zásade je na výber medzi ABS a PLA.

PLA znamená polyaktidy a pozostáva z biologicky odbúrateľného prírodného plastu. Pri PLA nemusí byť prítlačná doska predhrievaná a teplota trysky nesmie prekročiť 210 ° C. Nevýhodou je, že PLA sa deformuje pri teplotách nad 60 ° C, takže problém môže nastať pri výrobe hrnčekov na kávu..

ABS znamená akrylonitril-butadién-styrén a je vyrobený z ropy. ABS má vyššie požiadavky na tlačiareň ako PLA. Na to musí byť tlačová doska predhriata a rýchlosť tlače musí byť vysoká. Teplota trysky musí byť nad 210 ° C. Tlačiareň s podporou ABS môže normálne tlačiť aj PLA. Naopak, to nefunguje.

Dôležité základné pojmy

Rozhodujúcim kritériom pri kúpe 3D tlačiarne by mala byť vždy kvalita. Tu sú najdôležitejšie údaje o výkonnosti a porovnaní:

Tlaková komora: Určuje maximálnu veľkosť tlačeného objektu. Štandardné tlačiarne v segmente základnej úrovne majú tlakovú komoru medzi 10 a 25 kubických centimetrov. Závisí to od veľkosti neskorších tlačových objektov, ktorú tlačiareň potrebujete.

Maximale Druckgeschwindigkeit: Táto hodnota udáva, ako rýchlo sa tryska môže pohybovať. Maximálna hodnota sa dosiahne pri dlhšej procedúre. Väčšinou sú tlačiarne pomalšie ako maximálna rýchlosť.

Presná poloha: Vyjadruje, ako presne môžeme tlačiareň riadiť do určitého bodu. Čím presnejšia bude poloha, tým budú výsledky tlače presnejšie.

Minimálna výška vrstvy:Je dôležitá pre kvalitu tlače spolu s presnosťou polohovania. Čím je hodnota nižšia, tým lepšia je tlačiareň, pretože potom môže tlačiť tenšie vrstvy.

Náhradné diely a dodatočné vybavenie

Dnes je pre väčšinu 3D tlačiarní k dispozícii celý rad príslušenstva a náhradných dielov. Získate tak takmer neobmedzené možnosti prispôsobenia 3D tlačiarne Vašim individuálnym potrebám. Od súprav pre samostatne zostavené 3D tlačiarne, cez dodatočné vybavenie extrúderov až po externé ovládače podporujúce cloud, gravírovanie alebo frézovanie. Vašej kreativite sa teda medze nekladú. Ak by prestavba bola menej úspešná, sú k dispozícii náhradné diely.