Príručka

5 lacných 3D tlačiarní pre začiatočníkov 5 lacných 3D tlačiarní pre začiatočníkov

Hľadáte cenovo dostupnú 3D tlačiareň pre začiatočníkov? Ukážeme vám 5 začiatočníckych a lacných FDM tlačiarní do 500 eur, ktoré môžeme pre váš vstup do sveta 3D tlače len vrelo odporučiť.

Sprievodca tryskami pre 3D tlačiarne Sprievodca tryskami pre 3D tlačiarne

V tejto komplexnej príručke by sme vám chceli vysvetliť, čo je tryska 3D tlačiarne, ako sa líšia rôzne typy trysiek a ako si zvoliť správnu trysku pre vaše požiadavky.

Ako sa vyhnúť stringing-u Ako sa vyhnúť stringing-u

V našom novom videu na YouTube „How to avoid stringing“ vám ukážeme, čo presne môžete robiť proti tzv. stringing-u a ako môžete pomocou správneho nastavenia výrazne zlepšiť kvalitu tlače.

Problémy s prvou vrstvou? Problémy s prvou vrstvou?

Máte problémy s priľnavosťou alebo prvou vrstvou tlače? V našom videu nájdete podrobné pokyny pre správne nastavenie.

Čo zvážiť pri kúpe 3D tlačiarne Čo zvážiť pri kúpe 3D tlačiarne

Uvažujete nad kúpou 3D tlačiarne, ale neviete, na čo sa treba pri kúpe zamerať? V tomto článku vám poskytneme prehľad najdôležitejších rozdielov medzi 3D tlačiarňami.

Priamy extrudér vs. bowden extrudér Priamy extrudér vs. bowden extrudér

Aký je rozdiel medzi priamym extrudérom (direct drive) a bowdenovým extrudérom a čo je pre vás tá správna voľba? V tomto článku by sme chceli porovnať dva varianty extrudéra a ukázať vám rozdiely.

Nový model BIQU B1 - konkurencia pre Ender 3? Nový model BIQU B1 - konkurencia pre Ender 3?

Čínsky výrobca BIQU si prostredníctvom modelu B1 stanovil cieľ uviesť na trh vážneho konkurenta pre vlajkovú loď značky Creality - Ender 3. Testovali sme za vás, či to bolo úspešné.