Príručka

Problémy s prvou vrstvou?

Máte problémy s priľnavosťou alebo prvou vrstvou tlače? V našom videu nájdete podrobné pokyny pre správne nastavenie.

Čo zvážiť pri kúpe 3D tlačiarne

Uvažujete nad kúpou 3D tlačiarne, ale neviete, na čo sa treba pri kúpe zamerať? V tomto článku vám poskytneme prehľad najdôležitejších rozdielov medzi 3D tlačiarňami.

Priamy extrudér vs. bowden extrudér

Aký je rozdiel medzi priamym extrudérom (direct drive) a bowdenovým extrudérom a čo je pre vás tá správna voľba? V tomto článku by sme chceli porovnať dva varianty extrudéra a ukázať vám rozdiely.

Nový model BIQU B1 - konkurencia pre Ender 3?

Čínsky výrobca BIQU si prostredníctvom modelu B1 stanovil cieľ uviesť na trh vážneho konkurenta pre vlajkovú loď značky Creality - Ender 3. Testovali sme za vás, či to bolo úspešné.

Nový Elegoo Mars PRO - čo ho robí lepším?

Vďaka svojmu veľmi dobrému pomeru cena/výkon si Elegoo Mars vytvoril veľkú základňu fanúšikov. Vylepšená verzia produktu Elegoo Mars - Elegoo Mars PRO - je teraz k dispozícii. Testovali sme, čo vylepšuje verziu PRO.

Lepidlá 3DJake

Tento problém pozná každý, kto pracuje s 3D tlačiarňami FDM. Prvých niekoľko vrstiev komponentu nelepí správne na stavebnú dosku. Máme pre vás riešenie!

Filament 3D tlačiarne od spoločnosti Verbatim

Vysokokvalitný filament pre 3D tlač. Vyrobený v súlade s najužšími tolerančnými limitmi. Vyrobený z materiálov najvyššej kvality pre rovnomerné podávanie materiálu a vynikajúce výsledky tlače.

PrintaFix Basic - Riešenie proti deformácii.

Tento problém pozná každý, kto pracuje s 3D tlačiarňami FDM. Prvých niekoľko vrstiev komponentu nelepí správne na stavebnú dosku. Tlač už nie je použiteľná. Riešenie tohto problému prichádza z Rakúska!

Geniálna tlačová podložka BuildTak

BuildTak je tenká, odolná plastová fólia, ktorá priľne k tlačiarenskému lôžku 3D tlačiarní FDM / FFM. Ponúka dokonalý povrch a nahrádza bežnú pásku BlueTape alebo Kapton.

Tipy na tlač s filamentom ColorFabb CorkFill

Úplne nový korkový filament firmy colorFabb je v zásade založený na colorFabb PLA / PHA. Ak sa vám páčila woodfill a bamboofill, tak si corkfill zamilujete. Nižšie uvedieme, ako sa daný materiál tlačí.