Príručka

5 lacných 3D tlačiarní pre začiatočníkov

Hľadáte cenovo dostupnú 3D tlačiareň pre začiatočníkov? Ukážeme vám 5 začiatočníckych a lacných FDM tlačiarní do 500 eur, ktoré môžeme pre váš vstup do sveta 3D tlače len vrelo odporučiť.

Sprievodca tryskami pre 3D tlačiarne

V tejto komplexnej príručke by sme vám chceli vysvetliť, čo je tryska 3D tlačiarne, ako sa líšia rôzne typy trysiek a ako si zvoliť správnu trysku pre vaše požiadavky.

Ako sa vyhnúť stringing-u

V našom novom videu na YouTube „How to avoid stringing“ vám ukážeme, čo presne môžete robiť proti tzv. stringing-u a ako môžete pomocou správneho nastavenia výrazne zlepšiť kvalitu tlače.

Problémy s prvou vrstvou?

Máte problémy s priľnavosťou alebo prvou vrstvou tlače? V našom videu nájdete podrobné pokyny pre správne nastavenie.

Čo zvážiť pri kúpe 3D tlačiarne

Uvažujete nad kúpou 3D tlačiarne, ale neviete, na čo sa treba pri kúpe zamerať? V tomto článku vám poskytneme prehľad najdôležitejších rozdielov medzi 3D tlačiarňami.

Priamy extrudér vs. bowden extrudér

Aký je rozdiel medzi priamym extrudérom (direct drive) a bowdenovým extrudérom a čo je pre vás tá správna voľba? V tomto článku by sme chceli porovnať dva varianty extrudéra a ukázať vám rozdiely.

Nový model BIQU B1 - konkurencia pre Ender 3?

Čínsky výrobca BIQU si prostredníctvom modelu B1 stanovil cieľ uviesť na trh vážneho konkurenta pre vlajkovú loď značky Creality - Ender 3. Testovali sme za vás, či to bolo úspešné.

Nový Elegoo Mars PRO - čo ho robí lepším?

Vďaka svojmu veľmi dobrému pomeru cena/výkon si Elegoo Mars vytvoril veľkú základňu fanúšikov. Vylepšená verzia produktu Elegoo Mars - Elegoo Mars PRO - je teraz k dispozícii. Testovali sme, čo vylepšuje verziu PRO.