Ako sa vyhnúť stringing-u

Ako sa vyhnúť stringing-u

Tipy proti neželaným plastovým vláknam pri 3D tlači

Stringing je jedným z najbežnejších a najnepríjemnejších problémov pri 3D tlači - vedie k tenkým, nepekným plastovým vláknam, ktoré dodávajú výtlačku chlpatý vzhľad.

Ako vzniká stringing?

Z tlačovej trysky by v zásade nemal vychádzať žiadny plast, ak v danom okamihu nevzniká výtlačok. Môžu však nastať chvíle, keď materiál „kvapká“ z trysky, a to keď je pevný filament vystavený ohrievaciemu prvku a v tryske sa roztaví.

Keď sa tryska FDM tlačiarne pohybuje z jedného bodu do druhého, roztavený filament potom za sebou ťahá vlákna, ktoré stuhnú a priľnú k tlačeným častiam.

Tenké plastové nite, ktoré vyzerajú ako pavučiny alebo pramienky vlasov, nielenže ničia vzhľad výtlačku, ale môžu tiež mať negatívny vplyv na štruktúru modelu.

Toto môžete to urobiť proti stringing-u

Vo väčšine prípadov je možné kvapkaniu z trysky zabrániť pomocou niekoľkých jednoduchých krokov, ako je správne nastavenie retrakcie, výber vhodnej rýchlosti tlače a nastavenie správnej teploty trysky.

V našom novom YouTube videu „How to aviod stringing“ vám ukážeme, čo presne môžete robiť proti stringing-u a ako môžete pomocou správneho nastavenia výrazne zlepšiť kvalitu tlače.

Budeme radi, ak nás navštívite na YouTube a zanecháte lajk alebo komentár. Ak chcete v budúcnosti vidieť na našom kanáli niečo konkrétne, dajte nám vedieť v komentároch!