Praktické príslušenstvo pre 3D tlač

Praktické príslušenstvo pre 3D tlač

Týchto 5 produktov vám uľahčí 3D tlač

Existuje množstvo príslušenstva pre 3D tlačiarne, ktoré sa používa na montáž, prevádzku, údržbu FDM tlačiarne a na následné spracovanie 3D modelov.

Okrem nevyhnutného základného vybavenia, teda nevyhnutne potrebného príslušenstva, ktoré by ste mali mať vždy po ruke pre 3D tlač (náradie, izopropyl, pinzeta, atď.), By sme vám chceli predstaviť 5 produktov, bez ktorých môžete pracovať, ale akonáhle ich použijete, nezaobídete sa bez nich.

1. Antclabs BLTouch - Automatický nivelačný senzor

Automatický vyrovnávací systém tlačovej podložky od Antclabs je stelesnením toho, čo je dobré mať! Ak máte 3D tlačiareň bez integrovanej automatickej nivelácie, je možné nivelačný senzor k 3D tlačiarni ľahko namontovať. Po použití si už nebudete vedieť predstaviť, že by ste tlačovú podložku museli vyrovnávať ručne.

Vďaka svojej kompatibilite s takmer všetkými 3D tlačiarňami a možnosti použitia na všetkých druhoch povrchov tlačovej plochy sa automatický nivelačný senzor teší celosvetovej popularite a predstavuje lacný upgrade pre vašu 3D tlačiareň.

Tu nájdete viac informácií o senzore automatického vyrovnania od Antclabs.


2. Magnetická permanentná tlačová doska od 3DJake - pre lepšiu priľnavosť

Každý, kto sa venuje 3D tlači, pozná tento problém: začnete tlačiť a po niekoľkých minútach si všimnete, že výtlačok nie je správne prilepený k tlačovej ploche. Môže to byť ešte horšie, keď sa chcete pozrieť na výsledok po niekoľkých hodinách tlače, ale je prilepený k platforme a jednoducho ho nemôžete odstrániť. Pri pokuse o odstránenie škrabkou a rukami nie je nezvyčajné, že sa niečo pokazilo a všetka práca a trpezlivosť boli márne.

Aby sme sa tomuto problému vyhli jednoduchým a nekomplikovaným spôsobom, vyvinuli sme magnetickú permanentnú tlačovú dosku, ktorú je možné ľahko demontovať a ohýbať. Povrch permanentnej tlačovej dosky bol špeciálne vyvinutý, aby zabezpečil lepšiu priľnavosť ako bežné stavebné dosky. Po vytlačení možno tlačovú dosku ľahko odstrániť. Ohnutím pružnej dosky sa výtlačok uvoľní bez námahy - takmer sám.

Naozaj super: permanentná tlačová doska je univerzálne použiteľná a je kompatibilná s každou 3D tlačiarňou. Je k dispozícii v mnohých veľkostiach a v prípade potreby sa dá dokonca rezať na menšie rozmery.

Tu sa dozviete viac o magnetickej permanentnej tlačovej doske od 3DJake.


3. Polymaker Polybox - pre optimálne uskladnenie filamentov

Správne skladovanie filamentov zvyčajne nie je jednou z vecí, ktorými sa človek zaoberá pri začiatkoch s 3D tlačou, avšak malo by sa mu venovať viac pozornosti, pretože: ak filamenty nie sú správne skladované, môže to viesť k problémom s tlačou a materiály môžu byť poškodené alebo dokonca nepoužiteľné.

Väčšina tlačových materiálov, najmä nylon a PVA, časom absorbuje vodu zo vzduchu. V skutočnosti stačí iba jeden deň na vzduchu, aby sa tieto filamenty úplne „nasýtili“. PLA a ABS tiež absorbujú vodu, nie tak rýchlo, ale predsa. Ak sú PLA alebo ABS príliš vlhké, môžu pri tlači vytvárať bubliny, nárazovo extrudovať alebo upchávať trysku.

Ideálnym spôsobom, ako uskladniť vaše materiály, je preto ich uchovávať v úložnom boxe na filamenty s termo-vlhkomerom. V takomto boxe sú filamenty vzduchotesne uložené a chránené pred vlhkosťou. Pomocou teplomera a vlhkomeru sa teplota a vlhkosť dajú zmerať vždy presne.

Preto odporúčame box na filamenty, ako je Polymaker PolyBox, predovšetkým tým, ktorí chcú pracovať s nylonom, PVB alebo PVA. Do boxu sa dajú uložiť 2 cievky s filamentom, každé s hmotnosťou jedného kilogramu alebo cievka s hmotnosťou 3 kg. Pretože filament je možné viesť cez 6 výstupných otvorov, je box kompatibilný takmer so všetkými tlačiarňami.

Viac informácií o Polymaker PolyBox nájdete tu.


4. 3dB antivibračné podložky - pre tlač s nízkou hlučnosťou

3D tlačiareň môže vydávať hlasné zvuky v dôsledku vibrácií pohybujúcich sa častí a motorov. Tieto vibrácie sa môžu prenášať na ďalšie objekty, ktoré prichádzajú do styku s 3D tlačiarňou. Stôl, polica alebo pracovná oblasť potom slúži ako zosilňovač týchto nepríjemných a rušivých zvukov.

Skutočne jednoduchým a efektívnym riešením na potlačenie hluku sú antivibračné podložky, ktoré izolujú vibrácie tlačiarne a tým výrazne znižujú hluk. Okrem zníženia hluku môžu antivibračné podložky dokonca pôsobiť proti problémom s tlačou, ako sú ghosting alebo ringing.

Najmä pri prevádzkovaní fariem s 3D tlačiarňami s niekoľkými zariadeniami, kde môže byť hladina hluku veľmi nepríjemná, odporúčame antivibračné podložky, napríklad od spoločnosti 3dB.

Viac informácií o antivibračných podložkách od 3dB nájdete tu.


5. Čistiaci filament od AprintaPro a sada an čistenie trysiek od 3DJake

Ak je tryska 3D tlačiarne upchatá a už sa nedá použiť, je možné ju vymeniť alebo vyčistiť.

V prípade mierneho upchatia odporúčame použiť čistiaci filament, pomocou ktorého sa ľahko odstránia zvyšky v hotende a zlepší sa kvalita tlače.

Ak je tryska 3D tlačiarne silne upchatá alebo zašpinená, mali by ste ju vyčistiť pomocou ihiel na trysky. V našom obchode nájdete praktickú čistiacu súpravu s ihlami na trysky, pinzetou a medenou kefkou, pomocou ktorej môžete svoju trysku znova a znova oživiť. Tieto ihly s priemerom 0,3 mm sú vhodné pre väčšinu trysiek.

Pozor: pri čistení trysky by ste mali byť vždy opatrní, aby ste sa nepopálili alebo nepoškodili trysku.

Tu nájdete viac informácií o čistiacom filamente od Aprintapro a súprave na čistenie trysiek od 3DJake.