Tipy na tlač s ColorFabb copperFill

Tipy na tlač s ColorFabb copperFill

Nový copperFill od colorFabb je skvelým doplnkom k ostatným kovovým filamentom. Keď je materiál vyleštený, objaví sa na povrchu pekný medený lesk a materiál je tiež asi 4x ťažší ako obyčajná PLA.

Stavebná doska:

Filament sa dá ľahko tlačiť na vyhrievaných a nevyhrievaných stavebných doskách. Pre nevyhrievané stavebné dosky odporúčame na plochu použiť Blue Tape - modrú pásku. CopperFill má oveľa menšiu mieru deformácie ako normálny PLA, a preto je ľahšie tlačiteľný.
Pre vyhrievané podložky odporúčame teplotu približne 55 - 60 ° C, aby sa komponent optimálne priľnul.

Hotend:

Vďaka obsahu kovu vo filamente je tepelná vodivosť vyššia ako pri normálnom PLA. V dôsledku toho, sa hotend zahrieva a ochladzuje rýchlejšie.

Nastavenia slicera:

V tabuľke sú uvedené najdôležitejšie nastavenia programov Cura a Makerware.

3D tlačiareň Výška vrstvy (mm) Rýchlosť (mm / s) Teplota (° C) Stavebná doska s teplotou (° C) Retenčná vzdialenosť (mm) Odťahovacia rýchlosť (mm / s)

MakerBot Replicator 2

0,16 / 0,2 80 190-205 n/A (Standard)

(Standard)

Original Ultimaker 0,2 / 0,27 50 200-210 n/A 4.5

45

Ultimaker 2 0,2 / 0,27 50 195-210 55/60 4.5

25/45

Následná úprava:

Dodatočné spracovanie je takmer rovnaké pre všetky kovové filamenty. Najobľúbenejšou metódou je leštenie modelu drátenkou.

  1. Na vyleštenie povrchu modelu použite drátenku. Na model alebo tú istú oblasť nevyvíjajte príliš veľký tlak, pretože môže byť zahriať a následne zmäknúť.
  2. Po prvom kroku by mal model trochu žiariť. Ďalej na komponent striekame čiernu farbu. Potom farbu zotrite pomocou bielej látky. Na miestach, kde nie je ľahké sa dostať, získate pekný kontrast.
  3. Posledným krokom je vyleštenie komponentu medeným lakom. Výsledkom je, že komponent sa leskne ešte viac a objaví sa na ňom tzv. patina.

Tu nájdete všetky kovové filamenty od spoločnosti ColorFabb!