Filament 3D tlačiarne od spoločnosti Verbatim

Filament 3D tlačiarne od spoločnosti Verbatim

Vysokokvalitný filament pre 3D tlač. Vyrobené v súlade s najužšími tolerančnými limitmi. Vyrobené z materiálov najvyššej kvality pre rovnomerné podávanie materiálu a vynikajúce výsledky tlače.

Verbatim je súčasťou skupiny Mitsubishi Chemical Holdings Group, jedného z popredných svetových výrobcov plastov.

Tu nájdete tabuľku základných vlastností rôznych typov filamentov Verbatim.

ABS

PLA

Primalloy

Výroba na ropnej báze na rastlinnej báze (kukurica, sójové bôby atď.). na báze polyéteru elastoméry
Funkcie výrobku Tvrdší a odolnejší voči nárazu a preto sa často používa pre mechanické časti alebo komponenty odolné voči poveternostným vplyvom. Zvyčajne sa ľahšie tlačí. Veľmi flexibilný. Veľmi dobrá tepelná, olejová a chemická odolnosť. Dobrá mechanická pevnosť.
Dostupnosť

Často používaný a overený filament.

Najobľúbenejší filament medzi bioplastami. Flexibilný filament
Vôňa Použitie filamentu ABS niekedy vytvára nepríjemný plastický zápach, ale filament je stále menej škodlivý ako vodeodolný Marker, aj keď sa používa v bežných 3D tlačiarňach. PLA filament má sladkú vôňu podobnú kukurici. Žiadna
Tvrdosť Tvrdý, odolný proti nárazu, robustný, s dobrou flexibilitou. Tvrdý, ale krehký pri ohýbaní ako ABS filament. Vyššie riziko zlomenia pri ohybe. Vytvára predmety s gumovým povrchom, ako sú kryty rukoväte pre náradie, automobilové diely, tesnenia, vodotesné kontajnery, lekárske tašky, gumené kľúče, trubice atď.
Nastavenie teploty 210-250 ° C, 175-220 ° C, 200-220 ° C,
Použitie Odporúča sa vyhrievané lôžko. Nie je potrebné vykurovacie lôžko. Odporúča sa vyhrievané lôžko.
Spracovanie Dá sa rezať, plniť a lepiť. S acetónom sa dá vytvoriť hladký a lesklý povrch. Dá sa rezať, plniť a lepiť. Nedá sa používať s acetónom. Možno lepiť a maľovať. Veľmi dobré tepelné spojenie s materiálmi ako ABS, PC, PMMA a PET. (Zlé tepelné spojenie s PP a PE.)
Zraniteľnosti Vyššia odolnosť proti vlhkosti a slnečnému žiareniu, ako aj prehriatie počas spracovania. Všeobecne stabilnejší a odolný voči chemikáliám. Viac náchylný na vlhkosť a slnečné žiarenie, ako aj prehriatie počas spracovania. Ak sa prehrieva, môže začať kvapkať. Nízka tvrdosť.
Vzhľad Zvyčajne lesklý, ale môže sa značne líšiť. Možné rôzne úrovne transparentnosti.
Biely
Životné prostredie a recyklácia Klasifikácia recyklačného kódu 7, tj recyklácia je možná, ale veľa miestnych recyklačných miest neakceptuje materiály ABS. Akceptované materiály ABS z klasifikácie číslo 7 môžu byť recyklované na plastové rezivo. PLA je bioplast, ktorý sa rozkladá. Mimo priemyselného kompostovacieho zariadenia je však rozklad veľmi pomalý. K dispozícii sú možnosti recyklácie a komerčného kompostovania, ale vyžadujú si ďalšie úsilie zo strany spotrebiteľa. Spaľujte v spaľovni alebo likvidujte na skládke v súlade s miestnymi a štátnymi predpismi.

Prečo ABS?

Inžinieri často kvôli svojej pevnosti, pružnosti a lepšej odolnosti voči teplu radšej používajú tento plast. Používa sa tiež v profesionálnych aplikáciách. Zápach zahriateho plastu a jeho pôvod na báze minerálneho oleja môže pre niektorých pôsobiť ako odstrašujúci prostriedok. Ďalšia potreba vyhrievaného tlačového lôžka znamená, že niektoré tlačiarne jednoducho nedokážu spoľahlivo tlačiť pomocou ABS.

 • Ak užívateľ zaznamená problémy s deformáciou, tlačové lôžko nie je dostatočne horúce alebo nastavenie výšky nie je správne kalibrované.
 • V závislosti od tlačiarne by malo mať lôžko minimálnu teplotu 80 ° C.
 • Tryska všetkých tlačiarní by mala byť približne 0,2 mm od tlačového lôžka (približne hrúbka hárku papiera).
 • Odolnejší ako PLA
 • K dispozícii v rozmeroch 1,75 mm a 2,85 mm

Prečo PLA?

Široká škála dostupných farieb a priesvitnosti, ako aj lesklý pocit často priťahujú tých, ktorí tlačia na ilustračné účely alebo na použitie v domácnosti. Mnohí ocenia rastlinný pôvod a uprednostňujú polosladkú vôňu pred ABS. Ak je správne ochladený, zdá sa, že PLA umožňuje vyššiu maximálnu rýchlosť tlače, nižšie výšky vrstvy a ostrejšie tlačené rohy. V kombinácii s menšou deformáciou častí to prispieva k popularite tohto plastu pre domácu tlačiareň alebo v školách.

Biologicky rozložiteľný plast vyrobený z kukurice. Tlačí sa pri teplotách okolo ~ 180 - 230 ° C a nedeformuje sa, čo umožňuje veľké výtlačky bez použitia vyhrievaného tlačového lôžka.

 • PLA „presakuje“ viac ako ABS - ak je tryska zahrievaná a je v nej plast, bude odkvapkávať.
 • Tryska všetkých tlačiarní by mala byť približne 0,2 mm od tlačového lôžka (približne hrúbka hárku papiera).
 • Vzhľadom na nízku teplotu topenia by pravdepodobne nebolo dobré nechať v aute kus PLA v horúcom letnom dni, pretože sa zdeformuje!
 • K dispozícii v rozmeroch 1,75 mm a 2,85 mm

Mám používať PLA alebo ABS?

ABS zmäkčuje iba pri vyššej teplote, čo znamená, že vaše zariadenie sa musí zahriať dlhšie, než bude pripravené na tlač. Má tiež horšie adhezívne vlastnosti, čo znamená, že mnoho tlačiarní, ktoré používajú ABS, má vyhrievané tlačové lôžko pre lepšiu priľnavosť materiálu. Naproti tomu PLA ochladzuje a lepí rýchlejšie, čo znamená, že tlač sa dá vykonávať pri vyšších rýchlostiach. Ak chcete vytvoriť časti, ktoré sa používajú v teplom prostredí, napríklad koleso vložky do umývačky riadu alebo kryt ventilátora tlačiarne, pravdepodobne budete chcieť použiť ABS, aby ste predišli riziku deformácie pri vysokých teplotách.

Existujú tiež rozdiely v následnom spracovaní vašich výtlačkov. ABS je rozpustný v acetóne, takže ho možno aplikovať na výtlačky, aby sa vyhladili priehlbiny a poškodenie povrchu. Acetón nemá žiadny vplyv na PLA, ale vo všeobecnosti PLA vytvára plynulejšie výtlačky.

Pretože niektoré tlačiarne pracujú iba s jedným z týchto dvoch plastov, malo by sa to pred experimentovaním overiť.

Flexibilný filament Primalloy

 • PRIMALLOY ™ je mäkký gumový materiál s vynikajúcou odolnosťou proti teplu, olejom, oderu a mechanickou pevnosťou.
 • Jedná sa o vysoko výkonný termoplastický elastomér (TPE) na báze polyesteru.
 • Rovnomerný priemer zaisťuje optimálnu homogénnu štruktúru filamentu, a teda hladké tlačové procesy.
 • Vyrobený v Japonsku z najkvalitnejších materiálov as veľmi úzkymi hranicami tolerancie pre rovnomerný príliv a spoľahlivé výsledky tlače.
 • PRIMALLOY ™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Mitsubishi Chemical Corporation.
 • Všetky filamenty sa dodávajú vákuovo balené (s vysušovadlom).
 • 2-ročná obmedzená záruka.
 • Nie je bezpečný pre potraviny.

Filamenty Verbatim nájdete tu.